Overzicht stadionverboden (4)

Dit is het 4e overzicht van stadionverboden bij FC Groningen van 2010. Vandaag komen we met een update met de gegevens tot en met mei 2010. Dit zal elk kwartaal gebeuren. Het bijgevoegde overzicht geeft een aantal gegevens vanaf oktober 2004.

Het overzicht geeft gegevens, zoals:
• Overzicht van leeftijd (geboortedatum, adres en dergelijke worden niet gegeven vanwege privacywetgeving);
• Datum waarop stadionverbod is opgelopen; meestal rondom een wedstrijd, in uitzonderingsgevallen is geen wedstrijd weergegeven omdat het niet wedstrijd-gerelateerd was;
• Uitsluiting, oftewel periode waarvoor stadionverbod geldt;
• Bron; geeft aan wie het stadionverbod geeft, BVO (Betaald VoetbalOrganisatie, bij thuiswedstrijden FC Groningen, bij uitwedstrijden de ploeg waartegen FC Groningen speelde) en OM (Openbaar Ministerie: heeft als taak het opsporen en onderzoeken van misdrijven, de vervolging van de daders en het vorderen van de bestraffing van de daders. Verder is een taak de rechter bijstaan met zijn advies over de toepassing van de wet op een voorgelegd geschil);
• Reden: wat is de (strafrechtelijke) basis voor het opleggen van een straf.

NB: Soms worden straffen verdubbeld, vanwege het niet meewerken aan de verplichting van het leveren van een pasfoto, en/of zijn er andere redenen om een straf te verhogen. Oftewel: sommige personen komen meerdere malen terug in het bijgeleverde overzicht.

Download het overzicht stadionverboden tot en met 30 mei 2010

Dian de Bruijn, Juridische Zaken Supportersvereniging FC Groningen