Competitieschema 2011-2012 vastgesteld

De KNVB heeft het definitieve speelschema voor de Eredivisie seizoen 2011/2012 bekend gemaakt. FC Groningen start met een uitwedstrijd tegen Roda JC. Het duel in Kerkrade begint om 18.45 uur. In het concept-voorstel van de KNVB zou Roda JC – FC Groningen op zaterdagavond om 20.45 uur beginnen. Bij het overleg hierover in Zeist heeft FC Groningen zich echter hard gemaakt voor een vroeger aanvangstijdstip omdat de club haar supporters de kans wil geven naar Kerkrade te reizen, maar tevens wil voorkomen dat er laat in de avond pas vanuit Zuid-Limburg kan worden teruggekeerd richting Groningen. De KNVB heeft begrip getoond voor dit argument en de wedstrijd als eerste op die speelavond gezet. Tevens heeft FC Groningen erop aangedrongen het aantal zogenaamde ‘16.30 uur-wedstrijden’ op de zondagmiddag evenredig te verdelen onder de clubs. Ook hieraan is gehoor gegeven. Hierdoor speelt FC Groningen vaker op het gebruikelijke begintijdstip van 14.30 uur dan in het gepresenteerde concept-programma het geval was. Via de website van FC Groningen is het volledige competitieschema te downloaden.