Overzicht stadionverboden (7)

Zoals elk kwartaal geven we hierbij, in samenwerking met de club, een recent overzicht van het aantal stadionverboden bij FC Groningen. Het bijgevoegde overzicht is geactualiseerd tot 16 augustus 2011. Het aantal stadionverboden is in het afgelopen kwartaal licht gedaald. Waren er een kwartaal geleden nog 28 stadionverboden op naam, inmiddels staat het aantal op 23 stadionverboden op naam. Download het meest recente overzicht (PDF)


Het overzicht geeft verder gegevens, zoals:
• Datum waarop stadionverbod is opgelopen; meestal rondom een wedstrijd, in uitzonderingsgevallen is geen wedstrijd weergegeven omdat het niet wedstrijd-gerelateerd was;
• Uitsluiting, oftewel periode waarvoor stadionverbod geldt;
• Bron; geeft aan wie het stadionverbod geeft, BVO (Betaald VoetbalOrganisatie, bij thuiswedstrijden FC Groningen, bij uitwedstrijden de ploeg waartegen FC Groningen speelde) en OM (Openbaar Ministerie: heeft als taak het opsporen en onderzoeken van misdrijven, de vervolging van de daders en het vorderen van de bestraffing van de daders. Verder is een taak de rechter bijstaan met zijn advies over de toepassing van de wet op een voorgelegd geschil);
• Reden: wat is de (strafrechtelijke) basis voor het opleggen van een straf.
NB: sommige personen komen meerdere malen terug in het bijgeleverde overzicht.

Dian de Bruijn,
Juridische Zaken Supportersvereniging FC Groningen