Fantastische afsluiting Ronald McDonald Huis actie

De actie  voor het Ronald McDonald Huis in Groningen heeft een bedrag van €15.453, 68 opgeleverd. Het bedrag is tot stand gekomen door collectes en door een veiling waarbij shirts, schoenen en andere items werden geveild. Naast het geldbedrag kreeg het Ronald McDonald Huis ook nog twee seizoenkaarten van FC Groningen voor gebruikers van het huis.

De cheque met daarop het bedrag werd vandaag uitgereikt door Sjoerd-Jan Gispen, bestuurslid van de supportersvereniging en initiatiefnemer van de veiling, aan Jolanda Kamphuis van het Ronald McDonald Huis. Kamphuis reageerde verheugd op de opbrengst van de actie. “Ik heb er bijna geen woorden voor, wat een geweldig bedrag! We gaan het geld goed besteden, want we hebben een uitbreiding gehad en er zijn vier nieuwe kamers bijgekomen. Met deze cheque kunnen we de kamers inrichten en speelgoed voor de kinderen kopen.’’

Ook Sjoerd-Jan Gispen was onder de indruk van het hoge geldbedrag dat de veiling heeft opgeleverd. “Dit bedrag overtreft al mijn verwachtingen. Van tevoren heb ik gezegd dat ik blij zou zijn met 7000 of 8000 euro, maar het is dus nog veel hoger geworden. Bovendien hebben we er ook nog een gift van €125 bijgekregen, dus het bedrag is zelfs nog iets hoger.’’

De aanwezigheid van oud-FC Groningen-speler Antoine van der Linden maakte de uitreiking van de cheque extra bijzonder en emotioneel. Van der Linden verloor in maart zijn 6-jarige dochtertje Nova, die overleed aan de gevolgen van een ernstige ziekte. Toen zijn dochtertje in het ziekenhuis lag, maakten van der Linden en zijn gezin gebruik van het Ronald McDonald Huis. Voor de ex-voetballer was het dan ook emotioneel om weer op die plek terug te keren. Toch hoefde hij niet lang na te denken toen hem werd gevraagd bij de uitreiking aanwezig te zijn. “Natuurlijk is het moeilijk, maar ik wilde graag bij deze uitreiking aanwezig zijn, omdat ik het Ronald McDonald huis een fantastisch initiatief vind en omdat het Ronald McDonald huis veel voor ons heeft betekend’’, besluit de oud-verdediger van de FC.

Door: Marc Bos